Jako ciecz roboczą stosuje się olej hydrauliczny. To rozwiązanie pozwala zmniejszyć fizyczny wysiłek montera w porównaniu z pracą mechanicznymi szczypcami. Zabrania się używania jako cieczy roboczej: substancji korozyjnych; oleju z domieszkami wody.
Aby zacisnąć, należy wykonać 11 kroków:
Usunąć izolację na odpowiednią długość z kabla lub przewodu. Włożyć żyłę przewodnika oczyszczonym z izolacji końcem do końcówki lub tulei (należy zachować zgodność). Wyciągnąć oś z głowicy. Umieścić półformy matrycy w głowicy. Numer matrycy powinien odpowiadać numerowi końcówki. Umieścić przewodnik z końcówką w kształtowym rowku między półformami matrycy. Umieścić oś w głowicy. Obrócić śrubę w pozycję „ON” (obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara o 180°). Wykonywać ruchy kołyszące rączką, aż końce matrycy się zetkną. Zaciskać tuleje od środka do krawędzi. Po zetknięciu końców matrycy nie przesuwać rączki. Obrócić śrubę w pozycję „OFF” (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara o 180°). Wyciągnąć zaciśnięty przewodnik z matrycy (jeśli trzeba, wyjąć oś z głowicy). Złożyć rączki urządzenia.
Środki bezpieczeństwa
zabrania się pracować z przewodami pod napięciem i rozbierać wyrób podczas zaciskania; jeśli eksploatacja długo nie była prowadzona, należy wymienić ciecz roboczą; w przypadku wycieku oleju hydraulicznego w trakcie zaciskania natychmiast obrócić śrubę w pozycję „OFF”, wyciągnąć przewód z matrycy i złożyć rączki; podczas przechowywania: środowisko nie powinno zawierać substancji korozyjnych; wyrób jest napełniony cieczą roboczą; głowica jest pokryta smarem konserwującym.
Прес-кліщі, hydrauliczne, YQK-300, zaciskanie, końcówki kablowe, tuleje, Standard, HCRT0300, narzędzie, elektrotechnika, montaż, kabel, połączenia, niezawodność, wygoda pracy, wysokie ciśnienie, jakość, trwałość